EFT

WHH

 

Technika

Emocjonalnej

Wolności

 

 

UZDRAWIANIE
CAŁYM
SERCEM

EFT - Warsztaty, trener rozwoju osobistego

 

Podstawy oparte na badaniach naukowych

Czym są emocje?

Kiedy wpadamy w emocje, dajemy ich wyraz całym sobą. W zależności od rodzaju emocji, czy to smutek, radość, gniew, czy lęk widać je nie tylko na twarzy czy po sposobie mówienia. Emocje wyraża całe ciało, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz.

Na zewnątrz, poprzez układ ramion, postawę, wygląd sylwetki, wewnątrz poprzez odczuwanie różnego rodzaju objawów; ściśnięte gardło, skurczony i bolący żołądek, dreszcze, uczucie gorąca, duszności itd.

Zatem ogólnie możemy powiedzieć, że emocje wpływają na energetykę nie tylko umysłu ale i całego ciała. Jest to proces ściśle energetyczny obejmujący całe ciało.

 

Ponieważ uwolnienie tych emocji nie zawsze jest możliwe, mimo różnych mechanizmów obronnych w jakie natura nas wyposażyła, część tej energii jaka się wyzwala wraz z emocjami zapisywana jest na poziomie komórkowym. Jeśli są to pozytywne emocje, to ma to pozytywny wpływ na ciało. Jeśli natomiast są to emocje negatywne, ich kumulacja z czasem skutkuje mniej lub bardziej poważnymi zaburzeniami w funkcjonowaniu całego organizmu. Stwierdzenie to jest oczywiste i zrozumiałe raczej dla każdego.

 

Niestety, dzisiejsza medycyna posługuje się cały czas podejściem czysto mechanistycznym - Newtonowskim do leczenia, nie traktując człowieka jako jednej całości, na którą składa się ciało, umysł i dusza, lecz jako ciało czysto materialne.  Stąd też w większości, współczesna medycyna poprzez leczenie na poziomie materii, poprzez szukanie skutecznych substancji chemicznych, mających pomóc pacjentowi, w rzeczywistości ogranicza się jedynie do leczenia objawów, pomijając rzeczywiste przyczyny jakimi są stres i odczuwane w wyniku jego przeżywania emocje. 

 

Dzieje się tak, mimo że zarówno obecna fizyka jak i chemia, to nauki które już dawno podporządkowały się modelowi energetycznemu, kwantowemu, który w świetle odkryć ostatnich 50 lat dowodzi, że materia nie jest niczym innym jak energią.

Badania natury materii doprowadziły na poziomie kwantowym jednoznacznie do odkrycia i potwierdzenia falowej jej natury, co wprost wskazuje na to, że jest to czysta energia w bardzo zagęszczonej postaci.     

 

Zatem czy podejście klasyczne, z całym warsztatem, jakim jest leczenie polegające głównie na stosowaniu chemicznych substancji jest podejściem właściwym?

 

Odpowiedź na to pytanie pozostawiam Wam, pozostając pełnym ufności w Waszą inteligencję, drodzy goście!

 

 

 

 

 

Dr M. Oz, znany amerykański kardiochirurg podczas jednego z wystąpień na forum publicznym w TV powiedział:

 

„Dopiero teraz zaczynamy rozumieć rzeczy, które czujemy że są prawdziwe, ale których nie można zmierzyć. Coraz bardziej zdajemy sobie sprawę z tego, jak mało wiemy o ciele, oraz że kolejnym wielkim frontem w medycynie będzie Energo-Medycyna. Nie chodzi w niej o mechanistyczną koncepcję poruszających się stawów, ani o chemię naszego organizmu. Energo-Medycyna pozwala nam zrozumieć po raz pierwszy, jak energia wpływa na to, jak się czujemy."

 

 

Inny amerykański lekarz, dr. Eric Robins, powiedział:

 

„Pewnego dnia medycyna [zachodnia] obudzi się i zda sobie sprawę, że nierozwiązane emocjonalne kwestie są główną przyczyną 85% wszystkich chorób. Kiedy to się stanie, EFT będzie głównym narzędziem lekarzy, jak to się stało w mojej praktyce. Bardzo często używam EFT z moimi pacjentami i efekty są zadziwiające.”

 

 

Deepak Chopra, propagator i autor wielu publikacji na temat Ayurvedy:

 

"EFT oferuje wielkie korzyści dla zdrowia."

 

 

Joanna Chełmicka, psycholog, trener EFT-ADV, prowadzi Instyt EFT w Warszaiwe

 

"EFT jest jedną z najszybszych i najskuteczniejszych technik uwalniania - neutralizowania negatywnych emocji. Dotyczy to emocji zarówno z bieżących doświadczeń jak również związanych ze wspomnieniami i przekonaniami.  

Moje ostatnie doświadczenia i eksperymenty pokazały, że doskonale sprawdza się również w uwalnianiu traum z okresu prenatalnego a nawet do uwalniania emocjonalnych obciążeń pokoleniowych."

 

 

 

 

Czy stosując EFT zmieniamy tylko energetykę ciała?

 

Oczywiście, że nie!!! Jeżeli stres i negatywne emocje, poprzez zmianę energii ciała, maja bezpośredni wpływ na zmianę jego biochemicznego profilu, również wyrównywanie tych zaburzeń energetycznych wprowadza w organizmie zmiany jego metabolizmu i powrót do najwłaściwszego - optymalnego dlań funkcjonowania.

 

Psychologia poprzez analizę stresowych sytuacji oraz rozpoznanie emocji z nimi związanych, nawiązanie z nimi kontaktu, jest w stanie pomóc jedynie na pewnym poziomie i do pewnego stopnia. Poza tym, sam proces terapeutyczny jest czasem bardzo długi i sięga wielu, wielu lat..

 

Psychiatria poza terapią psychologiczną, wspiera się całym arsenałem farmakologicznym i również nie jest w stanie poradzić sobie z zaburzeniami wywołanymi rozregulowaniem wewnętrznej energii organizmu.

Farmakoterapia w tym przypadku powoduje jedynie blokadę pewnych połączeń energetyczno-biochemicznych w systemach połączeń neuronów w układzie nerwowym, nie wpływając na zmianę - wyrównanie zachwianego potencjału energii.

Wręcz jeśli nie pogłębiając jej, to ją podtrzymuje.

 

Najprościej tłumacząc; układ nerwowy skonstruowany jest z miliardów komórek nerwowych, które połączone ze sobą w meandry  łańcuchów, łączą niemal każdą komórkę, grupy komórek ciała, w skomplikowany system komunikacji z centrum jakim jest mózg. Dodatkowo w samym tym centrum jest niezliczona ilość połączeń pozwalających na oddziaływanie neuronów na siebie, odbieranie - „z” oraz wysyłanie  sygnałów „do” poszczególnych narządów i grup komórek.

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )