EFT

WHH

 

Technika

Emocjonalnej

Wolności

 

 

UZDRAWIANIE
CAŁYM
SERCEM

EFT - Warsztaty, trener rozwoju osobistego

 

EFT - Technika Emocjonalnej Wolności                 

 

 

              Uwolnić się od negatywnych emocji, któż o tym nie marzy, 

któż nie marzy o tym aby płynąć przez życie bez poczucia ciężkości,

                   walki z otaczającym światem i wreszcie walki z samym sobą?   

 

Wynalazcą metody EFT jest Amerykanin, Gary Craig, który od 1990 roku stosuje tę metodę lecząc w ten sposób tysiące osób. Skuteczność leczenia sięga 90% klientów.

Założył on Instytut EFT, w którym można uzyskać certyfikat EFT Master’a.

 

 

Gary Craig jest inżynierem, który od 13-tego roku życia intensywnie interesował się rozwojem osobistym poprzez zainteresowanie psychologią. W pewnym momencie zrozumiał, że jakość życia jest odzwierciedleniem jakości myśli jakie ma człowiek. Od tego właśnie momentu zaczął  pracować ze swoimi myślami, szukając tylko takich metod i sposobów które dawały pozytywne rezultaty. Rozważał on, między innymi, możliwość stosowania  TFT którego podstaw nauczył się od dr. Rogera Callahana, jako istotnego narzędzia do utrzymywania zdrowia na najwyższym poziomie. Również jako Certyfikowany Trener NLP połączył on te dwie metody.  

 

 

Metoda od czasu jej wynalezienia, ulega ciągłej ewolucji. Wraz z poszerzającą się liczbą trenerów, poszerza się również warsztat pracy i narzędzi jakimi dysponuje EFT.

Gary Craig położył podwaliny pod EFT, które wykorzystuje coraz to więcej nowych sposobów pracy ze świadomością i podświadomością.

 

Obecnie można powiedzieć, że EFT należy do nurtu Psychologii Energetycznej i Medycyny Energetycznej. Nauki te traktują jednostkę ludzką jako jedną całość składającą się z ciała fizycznego, umysłu i ducha, które w nierozerwalny sposób oddziałują między sobą. Jakiekolwiek zachwianie równowagi pomiędzy tymi trzema „esencjami” każdej ludzkiej istoty powoduje objawy chorobowe, począwszy od niewielkich dolegliwości bólowych, poprzez depresję, na chorobach nowotworowych kończąc.

 

Natura w swojej mądrości dała nam możliwość powrotu do stanu zdrowia poprzez możliwość samoleczenia w wyniku autoregulacji własnej energii i przywracania jej do stanu równowagi.

 

Jedną z takich metod jest właśnie EFT, które przywraca do równowagi organizm na wszystkich poziomach energetycznych.

 

 

 

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )